5.Sınıf Bilişim Görsel İşleme Programları Test Soruları Çöz-1

Share:
5.sınıf bilişim teknolojileri görsel işleme programları test soruları ile sınav öncesi hazırlık yapabilirsiniz arkadaşlar. Görsel işleme programları konusu bilişim teknolojileri ve yazılım dersi 12.hafta konusu içerisinde kendisine yer bulmaktadır.

5.sınıf bilişim testleri kategorisi içerisinde yer alan görsel işleme programları konusu içerisinde; resim dosya uzantıları, resim, çizim, fotoğraf kavramları, bitmap nedir, vektörel nedir, canva, gimp, photoshop gibi programlar nedir ve nasıl kullanılır bunlar gösterilmektedir. Özellikle grafik ve tasarım işleri uğraşmak istiyorsanız burada anlatılanları çok iyi dinlemeniz gerekmekte :)

5.SINIF BİLİŞİM GÖRSEL İŞLEME PROGRAMLARI TESTİ

Görsel işleme programları testi içerisinde 10 adet soru yer almaktadır. Doğru olduğunu düşündüğünüz şıkkı seçiniz ve CEVAPLA butonu ile cevabınızı kontrol ediniz. Kaç doğru kaç yanlış yaptığınızı da mutlaka yorum formu ile yazınız :)

Ayrıca bilişim testleri sitesi içerisinde diğer çalışma sorularını da online ve sanal olarak çözerek konu tekrarı yapabilirsiniz. 5.sınıf bilişim yazılı soruları kategorisi içerisinde yer alan soruları da kesinlikle çözmenizi öneririm.
  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Hiç yorum yok